cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Služby LAKUM Group

Pracujeme s kovem – od návrhu přes výrobu, povrchové úpravy až po dodání výrobku včetně montáže. Specializujeme se zejména na povrchové úpravy kovů (kataforéza, práškové lakování a galvanické zinkování) a dále na CNC zpracování plechů, lisování kovů a montáž.

Toto široké spektrum našich dovedností nám dovoluje jednak spolupracovat s klienty v jakékoliv fázi výrobního procesu (například pouze lisování, nebo pouze lakování…), jednak zajistit tento proces kompletně – od výroby přes nátěr až po montáž.

Potřebujete pomoci s kovem? Ozvěte se nám.


 

Povrchové úpravy kovů

Máte před sebou hromádku kovových dílů či plechových součástek a chcete jm dodat finální povrchovou úpravu? Kontaktujte LAKUM! Již přes dvacet let nabízíme komplexní služby v oblasti nátěrů kovových dílů. Vybírat můžete mezi kataforézou, práškovým lakováním nebo galvanickým zinkováním. Maximálních protikorozních vlastností pak povrchová úprava dosahuje při kombinaci těchto postupů.

 

Kataforéza

Kataforézní lakováníPovrchová úprava kovů kataforézou je vhodná na lakování větších, dutých i členitých předmětů. Aplikace je rychlá a finančně výhodná.

Kataforézní nátěr vyniká výbornou přilnavostí a nízkou tloušťkou. Kovové díly upravené kataforézou pak získávají skvělé antikorozní vlastnosti.

Díky tomu je kataforéza vhodná jednak jako základní povrchová úprava, jednak (v případě, že nejsou požadavky na barevnou stálost nátěru) jako konečná antikorozní povrchová úprava. V LAKUMu jsme schopni kataforézou upravit jak menší předměty, tak větší a těžší kovové díly. Technologie je vhodná především na velké série.

 

Práškové lakování

Lakum - práškovací linkaPovrchovou úpravu kovů práškovým lakováním využíváme především jako finální úpravu kovových povrchů. Aplikace je ekologická, výsledný lak je odolný, barevně stálý a poskytuje skvělou ochranu proti korozi.

Předností práškových barev je vysoce estetický vzhled finálního výrobku. Lze volit nejrůznější úpravu od hladké lesklé přes různě strukturovanou až po matnou, hrubou a drsnou variantu, a to v celé řadě barevných odstínů.

Práškové lakování je vhodné na úpravu jak vnějších, tak vnitřních kovových dílů. Specializujeme se především na velkosériové lakování v jednom odstínu.

 

 

Galvanické zinkování

Lakum - galvanické zinkováníGalvanické zinkování neboli elektrolytické pokovování Zn/Fe (případně Zn/Ni) lze využít jednak jako základní, jednak jako konečnou úpravu kovových povrchů.

Technologie galvanizování je vhodná především na povrchovou úpravu ocelových dílů, spojovacích materiálů, odlitků nebo výkovků. Aplikace je rychlá a finančně nenáročná. Nátěr vyniká vysokou kvalitou, odolností a skvělými antikorozními vlastnostmi.

Povrchovou úpravu galvanickým zinkováním lze použít na jakékoliv elektricky vodivé předměty, a to i na výrobky větších rozměrů. Používáme technologie elektrolytického pokovování bez Cr6+. Provádíme jak hromadné (bubnové), tak závěsové zinkování, nabízíme navíc následnou pasivaci (tzv. chromátování) nebo utěsnění silikátovým lakem.

 


 

Kovovýroba

Hledáte spolehlivého partnera pro výrobu kovových dílů? Již  nehledejte, našli jste LAKUM. Vlastníme zařízení pro CNC zpracování plechů a technologie pro lisování kovových dílů. Využíváme je jak pro sériovou výrobu, tak pro výrobu prototypů a zkušebních vzorků.

Máte výkresy a potřebujete je převést v konkrétní výrobek? Ozvěte se nám.

CNC zpracování plechů

Lakum - CNC zpracování plechuPři CNC tváření plechů využíváme metody vysekávání a plošného tváření. Tato technologie je vhodná zejména na malé a střední série a všude tam, kde se předpokládají změny v designu výrobku.

Na přání jsme schopni zajistit výrobu prototypu. Tento způsob umožňuje klientům rychle implementovat případné vývojové změny v designu dílů.

Na CNC vysekávacích a tvářecích strojích zpracováváme ocel, nerezovou ocel, pozinkovanou ocel a hliník.

 

 

Lisování kovů

Lakum - lisování kovůVyužitím technologie plošného tváření kovů pomocí postupového nástroje umístěného na výstředníkových lisech dokážeme z kovového svitku postupným vysekáváním, ohýbáním a tvarováním vytvářet tvarově složité výrobky.

Lisování kovů je vhodné zejména na velkosériovou výrobu, lze je ale uplatnit i na střední či menší série.

Díky dvacetileté zkušenosti a spolupráci s nástrojárnami jsme schopni ve velké míře dopředu detekovat možná rizika, upozornit na ně již v poptávkovém řízení, a předejít tak finančním i časovým ztrátám v průběhu projektu.

Máme zkušenosti ze zpracováním různých druhů kovových materiálů, ať už jde o ocelové, pokovené – pozinkované plechy, nerezové plechy, hliníkové plechy anebo plechy ze slitin mědi (mosaz, bronz). Disponujeme rovněž technologiemi omílání, odmaštění a svařování.

 

Montáž

Využití technologií mechanického nýtování, svařování a šroubování nám umožňuje spojit jednotlivé díly a dodat tak kompletní sestavu. Nechali jste si vyrobit jednotlivé díly a součástky Vašeho výrobku a potřebujete je smontovat do hotového kompletu? Pomůžeme Vám.

Pro účely montáží máme k dispozici dvě montážní haly a skladovací prostory o velikostech 1 000 m2 a 2 700 m2.

 


 

Konzultace

Naši odborníci jsou připraveni Vám poradit již ve fázi zrodu Vašeho nápadu. Poskytujeme konzultace při návrhu a vývoji nového výrobku.

Nevíte, jaký materiál pro Váš výrobek bude nejvhodnější? Jaký nátěr použít? Jak jej co nejlépe smontovat dohromady? Zeptejte se nás.