cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Profil firmy

LAKUM Group zastřešuje společnosti se společným názvem „LAKUM“ – LAKUM-KTL, a.s., LAKUM-AP, a.s., LAKUM-GALMA, a.s. a od druhé poloviny roku 2016 také společnost Massag, a.s..

Historicky první společnost skupiny LAKUM Group … LAKUM-KTL, s.r.o…. Byla založena v r. 1998 ve Frýdlantu nad Ostravicí (30 km od Ostravy) se zaměřením na poskytování vysoce kvalitních povrchových úprav především v oblasti automobilového průmyslu. V roce 2000, v důsledku odkoupení společnosti v minulosti vyrábějící kovový nábytek, bylo podnikání rozšířeno o kovovýrobu. Tímto krokem LAKUM-KTL, s.r.o. navázala na tradici kovovýroby ve Frýdlantu nad Ostravicí.

V roce 2004 byla divize lisování kovových dílů vyčleněna do nové společnosti – LAKUM-AP, a.s..

Činnost firmy GALMA a.s. v povrchových úpravách kovů začala v roce 1997 instalací jednořadé bubnové galvanizační linky (se speciálním zaměřením na zinkování šroubů), v roce 1999 byla instalována závěsová galvanizační linka. V roce 2003 byla zahájena výstavba nového areálu povrchových úprav v Humpolci v průmyslové zóně na Pražské ulici, která zahrnovala novou kombinovanou galvanizační linku a ve II. etapě byl zahájen i provoz kataforézní linky. Nový areál byl uveden do plného provozu v říjnu roku 2005 včetně střediska likvidace odpadních vod. V roce 2006 byla zahájena výstavba a rozšíření skladovacích prostor včetně sociálního zařízení a kancelářských prostor. Tyto prostory byly uvedeny do trvalého provozu v roce 2007. V dubnu 2008 se GALMA a.s. stala členem skupiny LAKUM GROUP. 1.1.2009 došlo k přejmenování na LAKUM – GALMA a.s. V roce 2011 byl uveden do provozu X-Ray – měřící přístroj pro velmi přesné měření vrstev a měření parametrů funkčních lázní na principu rentgenových paprsků.

LAKUM Group provozuje technologie kataforézního lakování, galvanického zinkování, práškového lakování, zařízení pro CNC zpracování plechů, technologie pro lisování kovových dílů. Ve spojení s možností mechanické montáže nýtováním, svařováním, šroubováním, atd.. nabízí LAKUM Group svým partnerům dodávky kompletních sestav. Takto umožňuje úsporu logistických nákladů a transparentní ručení za kvalitu výrobku. Pozitivem LAKUM-GROUP je možnost spolupráce při návrhu a vývoji nového výrobku včetně výroby prvních vzorků pomocí předběžné technologie (což šetří nálady a čas na výrobu nástrojů) a následné zajištění sériové výroby.

Jednotlivé společnosti skupiny LAKUM Group jsou certifikovány dle ISO 9001:2001, ISO/TS 16949:2002 a ISO 14001:2004.

LAKUM Group v současnosti spolupracuje s řadou významných společností automobilového, elektrotechnického a spotřebního průmyslu.
Společnosti ve skupině Lakum Group si uvědomují společenskou odpovědnost vůči svému okolí a proto podporujeme tyto organizace:

 

Lakum podporuje nadaci ADRA Lakum podporuje spolek FOR HELP - Autismus
Lakum podporuje Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Lakum podporuje spolek Rycon RG
Lakum podporuje Český rybářský svaz, místní organizaci Frýdlant nad Ostravicí