cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Profil firmy aneb Kdo jsme

Jsme LAKUM Group, Váš partner pro práci s kovem od návrhu přes povrchovou úpravu až po montáž.

LAKUM Group je zastřešující název pro společnosti LAKUM-KTL, a.s., LAKUM-AP, a.s., LAKUM-GALMA, a.s. a od roku 2016 také pro Massag, a.s.

Jak to všechno začalo

Vznikli jsme v roce 1998 ve Frýdlantu nad Ostravicí, malém městě vzdáleném 30 km od Ostravy, jako LAKUM-KTL, s.r.o.

Naší vizí bylo provádět povrchové úpravy kovů na vysoké úrovni. Prvními našimi zákazníky byly firmy podnikající v automobilovém průmyslu. Mnohé z nich s námi spolupracují dodnes.

V roce 2000 jsme odkoupili společnost vyrábějící kovový nábytek, ve které jsme do té doby byli v pronájmu. Díky této akvizici jsme rozšířili své podnikání o novou oblast kovovýroby a současně jsme navázali na tradici kovovýroby ve Frýdlantu nad Ostravicí.

O čtyři roky později jsme divizi lisování kovových dílů vyčlenili do nové společnosti – LAKUM-AP, a.s.

A o další čtyři roky později, tedy v roce 2008, se součástí skupiny LAKUM Group stala humpolecká společnost GALMA a.s, která od ledna 2009 nese jméno LAKUM – GALMA a.s.

Její historie se začala psát již v roce 1997 instalací jednořadé bubnové galvanizační linky, která se zaměřovala na zinkování šroubů. Dva roky nato byla v hale instalována závěsová galvanizační linka. Následoval přesun do nového areálu povrchových úprav v humpolecké průmyslové zóně v Pražské ulici a rozšíření činnosti o kataforézu.

V roce 2011 byl uveden do provozu X-Ray – měřicí přístroj pro velmi přesné měření vrstev a parametrů funkčních lázní na principu rentgenových paprsků.

Kontaktujte nás: 737 283 932 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Všechny kontakty

Co děláme

LAKUM Group nabízí široké spektrum povrchových úprav kovů. Poskytujeme technologie kataforézního lakování, galvanického zinkování, práškového lakování, a to i v jejich kombinaci.

Z oblasti kovovýroby provádíme CNC zpracování plechů a lisování kovových dílů na mechanických lisech.

Ve spojení s možností mechanické montáže nýtováním, svařováním, šroubováním a dalšími metodami jsme schopni dodávat kompletní sestavy. To klientům umožňuje úsporu logistických nákladů a nám dává možnost transparentně ručit za kvalitu výrobku.

Proč si vybrat zrovna LAKUM

S kovem to umíme. Jsme schopni jednotlivé díly vyrobit pomocí CNC tváření plechů nebo lisování kovů, dodat jim kvalitní nátěr přesně dle Vašich představ a jednotlivé díly následně smontovat do hotového výrobku.

Tyto služby realizujeme jak pro malosériovou výrobu, tak pro střední i velké série.

V našem týmu pracují lidé, kteří jsou odborníky na slovo vzatými. Budou s Vámi aktivně spolupracovat již při návrhu a vývoji nového výrobku.

Nabízíme nejen možnost konzultace, ale také výrobu prvních vzorků – prototypů – a následné zajištění sériové výroby. To vše šetří nejen Váš čas, ale především finanční náklady.

Kdo jsou naši zákazníci

LAKUM Group v současnosti spolupracuje s řadou významných společností automobilového, elektrotechnického a spotřebního průmyslu.

Certifikáty? Ty máme!

Jednotlivé společnosti skupiny LAKUM Group jsou certifikovány dle ISO 9001:2015, IATF 16949 a ISO 14001:2015.
Společnosti ve skupině Lakum Group si uvědomují společenskou odpovědnost vůči svému okolí a proto společně podporujeme tyto organizace: 

Lakum podporuje nadaci ADRA Lakum podporuje spolek FOR HELP - Autismus
Lakum podporuje Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Lakum podporuje spolek Rycon RG
Lakum podporuje Český rybářský svaz, místní organizaci Frýdlant nad Ostravicí