cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Galvanické zinkování – Lakum-Galma, a.s.

linka Zinek

Galvanické zinkování neboli elektrolytické pokovování Zn/Fe (případně Zn/Ni) patří mezi standardní, tradiční povrchové úpravy kovů. Lze je využít jednak jako základní, jednak jako konečnou úpravu kovových povrchů. 

Galvanizování je zjednodušeně nanášení kovu na kov. Jedná se o elektrolytický děj, při kterém se na elektricky vodivé materiály, ve většině případů ocelové díly (katoda), elektrochemicky vyloučí zinkový povlak z rozpouštějící se zinkové anody. Vytvoří se tak nejen antikorozní, ale také pohledová vrstva.

 

  

  

 

Výhody galvanického zinkování

  • vhodná na povrchovou úpravu zejména ocelových dílů, spojovacích materiálů, odlitků nebo výkovků,
  • rychlá aplikace,
  • finančně výhodné,
  • široké a velmi variabilní využití. 

 

V jakých průmyslech lze galvanické zinkování využít

  • automobilový průmysl,
  • elektrotechnický průmysl,
  • strojírenský průmysl,
  • stavební průmysl,
  • spotřební průmysl.

 

Klíčové vlastnosti galvanického zinkování

Elektrolytické pokovování se vyznačuje vysokou kvalitou, skvělou odolností a vynikajícími antikorozními vlastnostmi.

Díky nim je vhodné jako základní, ale i jako konečná povrchová úprava kovů. Výborných výsledků pak galvanické zinkování dosahuje v kombinaci s kataforézním lakováním, naprosto špičkovou protikorozní ochranu pak získáme, přidáme-li k této kombinaci ještě práškové lakování. Tím dosáhneme vysoce estetických povlaků.

 

Technologický postup povrchové úpravy kovů galvanickým zinkováním Zn/Fe nebo elektrolytickým pokovováním Zn/Ni

Chemické odmaštění – dvoustupňový průtočný oplach – moření I – moření II – dvoustupňový průtočný oplach – elektrochemické odmaštění – dvoustupňový průtočný oplach – dekapování – jednostupňový průtočný oplach – galvanické zinkování nebo elektrolytické pokovování Zn/Ni – dvoustupňový průtočný oplach – vyjasnění – oplach pitnou vodou – chromátování – jednostupňový průtočný oplach – jednostupňový průtočný oplach – utěsnění chromátů – sušení.

 

Technické parametry galvanického zinkování

Lakum-Galma, a.s. 

Technologie: Zn/Fe, Zn/Ni
Maximální rozměry dílů: 1 200 × 400 × 2 700 mm (v × š × d)
Maximální hmotnost dílu: 240 kg
Mikronová vrstva: až 25 µm

Závěsové i hromadné (bubnové) zinkování.

 

Další informace

Povrchovou úpravu galvanickým zinkováním lze použít na jakékoliv elektricky vodivé předměty, a to i na výrobky větších rozměrů. Provádíme jak hromadné (bubnové), tak závěsové zinkování.

Elektrolyticky pokovené dílce můžeme dle vašeho přání ještě pasivovat (tzv. chromátování), případně následně ještě utěsnit silikátovým lakem. Tím se ještě zvýší antikorozní ochrana galvanizovaných dílů.

Jak v Lakum-KTL, a.s., tak v Lakum-Galma, a.s. používáme technologie elektrolytického pokovování bez Cr6+.