cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Výroba prototypů

Slovo prototyp je složeninou řeckých slov prótos (první) a typos (ražba). Označujeme jím první, zpravidla pokusný výrobek či vzor. Díky prototypu můžeme například vyzkoušet nový typ nějakého průmyslového výrobku ještě před samotným spuštěním sériové výroby.

Výroba prototypu bývá náročná, jelikož mnohdy nejsou k dispozici nástroje uzpůsobené pro hromadnou produkci. Proto se tyto zkušební výrobky vyrábějí pouze v jednotkách kusů.

LAKUM výroba prototypůLAKUM prototypy

Výhody výroby prototypů v LAKUMu

  • flexibilita, například při změnách designu dílů,
  • rychlost výroby i dodání,
  • aktivní přístup při řešení konstrukčních detailů prototypu.

 

V jakých průmyslech lze prototypy využít

  • automobilový průmysl,
  • elektrotechnický průmysl,
  • strojírenský průmysl,
  • stavební průmysl,
  • spotřební průmysl.

 

Klíčové vlastnosti výroby prototypů

Jelikož v LAKUMu nevyužíváme klasických tvářecích nástrojů, jsme schopni rychle a v přiměřených cenových relacích reagovat na změny v designu výrobku. Poznatky z výroby prototypů pak uplatňujeme při následné sériové produkci.

Kontaktujte nás: 737 283 932 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Všechny kontakty

Další informace

V LAKUMu jsme schopni Vám pomoci ještě před samotnou výrobou prototypu, nabízíme poradenství a konzultace ohledně vyrobitelnosti.

Díky vlastním technologiím pro následné operace dokážeme vyrobit i tvarově složitější díly. Při výrobě prototypů používáme plastové šablony vyrobené podle modelu prototypu na 3D tiskárně.

Prototypy dílů vyrábíme z plechů z konstrukční oceli, nerez oceli, pozinkované oceli a hliníku, a to v tloušťce od 0,7 mm do 3,0 mm (výjimečně do 4,0 mm) a rozměrech maximálně 300 × 300 × 300 mm.

Na přání zajistíme také finální povrchovou úpravu a montáž dílů do sestav.