cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

Práškové lakování – Lakum-KTL, a.s.

Práškové lakování je jednovrstvou povrchovou úpravou kovů. Tento nátěrový systém se využívá zejména jako finální úprava kovových povrchů. Slouží jako ochrana před korozí a zajišťuje estetický vzhled finálních výrobků.

Nanášení práškových barev se provádí na poloautomatické lakovací lince statickým nanášením koronónu. Pomocí elektrostatického pole se částice prášku elektricky nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn. Výsledná elektrostatická síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku na předmětu. Prášek se udrží na místě, dokud se neroztaví a nepřilne k povrchu v jednolité vrstvě.

 

  

Výhody práškového lakování

  • ekologické – práškové barvy neobsahují rozpouštědla,
  • odolné – chrání kov před poškrábáním a dalším mechanickým poškozením,
  • antikorozní,
  • barevná stálost a zároveň široký výběr odstínů,
  • variabilita finálního vzhledu.


V jakých průmyslech lze práškové lakování využít

  • automobilový průmysl,
  • strojírenský průmysl,
  • stavební průmysl,
  • elektro průmysl,
  • spotřební průmysl.


Klíčové vlastnosti práškového lakování

Práškové barvy výrazně zlepšují estetický vzhled finálního výrobku. Lze volit nejrůznější úpravu od hladké lesklé přes různě strukturovanou až po matnou, hrubou a drsnou variantu.

Práškové lakování je vhodné na úpravu jak vnějších, tak vnitřních kovových dílů. V kombinaci s kataforézou lze dosáhnout skvělého a stabilního nátěrového systému.

Kontaktujte nás: 737 283 921 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Všechny kontakty

Technologický postup úpravy kovových povrchů práškovým lakováním

Odmašťování I – odmašťování II – Vodní oplach – sušení po předúpravě – aplikace práškové nátěrové hmoty – vypalování prášku.


Technické parametry práškového lakování

Lakum-KTL, a.s.

Maximální rozměry výrobku: 200 × 1 100 × 1 100 mm (š × v × d)
Kapacita linky: 100 závěsů za hodinu
Teplota vypalovací pece: nastavitelná do 220 °C
Rychlost dopravníku: nastavitelná do 2 m/s

 


Další informace

Povrchová úprava kovů práškovým lakováním je vhodná jak pro velkosériové lakování v jednom odstínu, tak pro malosériovou úpravu ve velké škále barevných odstínů. V Lakumu jsme schopni zajistit jak výrobu jednotlivých dílů, tak jejich předúpravu, která je pro zajištění prvotřídní kvality práškového lakování nezbytná.