cz
en
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž lakum ktl,lakum ap,lakum gala,lakum frýdlant,lisování,povrchové úpravy,galvanické zinkování,ohýbání plechu,svařování,práškové lakování,lisování kovů,kovovýroba,nýtování,zpracování plechu,kataforéza,montáž
Přesnost a preciznost. Do nejmenšího detailu.

3D tisk

Aditivní výroba, zjednodušeně nazývaná jako 3D tisk, je proces výroby trojrozměrných předmětů z kovu nebo plastu na základě digitálních souborů. Samotný tisk pak probíhá pokládáním jedné souvislé vrstvy materiálu na druhou.

Celý proces se skládá ze tří fází: preprocesing, procesing a postprocesing.

Preprocesing jsou všechny akce, které předcházejí samotnému tisku, tedy modelování, případně digitalizace objektu, editace v příslušných programech a následná konverze datových souborů.

V této fázi také přichází na řadu takzvaná topologická optimalizace návrhu. Jde o kvalifikované posouzení konstrukce dílu s ohledem na jeho topologii. Jinými slovy v tomto kroku dochází ke snižování hmotnosti dílů při zachování jeho mechanických vlastností (pevnost).

Jako procesing označujeme jednoduše realizaci 3D tisku.

Postprocesing jsou pak veškeré povýrobní (potiskové) úpravy vytisklého 3D objektu. Mezi ty patří například odstraňování různých chemických sloučenin nebo prachových částeček, mechanické opracování a také následná povrchová úprava.

LAKUM 3D tisk

Výhody 3D tisku

  • blízkost: není třeba výrobu centralizovat, obecně lze tisknout kdekoliv,
  • obrovská flexibilita výroby, například při změnách designu dílů,
  • relativně nízké náklady,
  • rychlost,
  • vysoká přesnost.

 

V jakých průmyslech lze 3D tisk využít

  • automobilový průmysl,
  • elektrotechnický průmysl,
  • strojírenský průmysl,
  • stavební průmysl,
  • spotřební průmysl.

 

Klíčové vlastnosti 3D tisku

Jde o čistou a uživatelsky snadnou technologii, jíž lze jednoduše vyrobit i geometricky složité díly. Vytisknout lze prakticky jakýkoliv výrobek, který se vejde do pracovní komory tiskárny. 3D tisk se vyplatí při návrhu a výrobě prototypů v jednotkách kusů. Je vhodný také pro výrobu tvářecích, ohýbacích přípravků a kontrolních šablon. Vytištěné výrobky jsou přitom chemicky i mechanicky stálé.

Kontaktujte nás: 737 283 932 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Všechny kontakty

Další informace

3D tisk zajišťujeme ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava. Tiskneme z korozivzdorné oceli, tisk z jiných materiálů lze dohodnout individuálně při větších sériích.

Specializujeme se zejména na výrobu přípravků pro kontrolu vyrobených dílů a také nejrůznějších šablon používaných při následné výrobě konvenčními metodami na strojích zpracovávajících plech, a to především při kusových a malosériových výrobách.

Vlastníme rovněž 3D tiskárnu Ultimaker, na které lze tisknout plastové díly pro různé účely.

Neváhejte a zašlete nám svou poptávku ještě dnes. Rádi s Vámi probereme detaily týkající se vyrobitelnosti poptávané součástky a navrhneme další postup.